obuwie ortopedyczne dla dzieci

obuwie ortopedyczne refundacja szewc bielsko 8

 

        Jeżeli podejrzewasz, że twoje dziecko może mieć problemy ze stopami, wadę postawy lub koślawe nóżki powinieneś zgłosić się do lekarza specjalisty (m.in ortopeda, neurolog). Lekarz obejrzy stopy dziecka i zaleci odpowiednie ćwiczenia i profilaktykę. W wielu przypadkach konieczne może być zastosowanie specjalnych bucików korygujących powstałe wady. W tym celu lekarz wypisze odpowiednie zlecenie.  

O tym jak ważna jest profilaktyka w tym wieku, nie trzeba już nikogo przekonywać. Dla przypomnienia tylko powiemy, że większość wad stóp z okresu dziecięcego można skutecznie wyleczyć – jeśli zawczasu się o  to zadba.
W 2014 r. Narodowy Fundusz Zdrowia zmienił obowiązujące limity finasowania obuwia ortopedycznego dla dzieci. Obecnie takie buciki mogą być nawet w 100% za darmo Dodatkowo bardzo ważną zmianą jest okres przyznawalności,  kiedyś była to 1 para na rok – obecnie każdemu dziecku u którego lekarz stwierdzi wadę stóp, przysługuje obuwie raz na 6 miesięcy.   .
Także, dla przypomnienia:

1. Aby uzyskać obuwie refundowane przez NFZ dla swojego dziecka należy w pierwszej     kolejności odwiedzić lekarza specjalistę (ortopeda, neurolog, reumatolog, chirurg, lekarz     rehabilitacji medycznej)  celem uzyskania zlecenia na obuwie ortopedyczne.

2. Nastepnie musimy to zlecenie potwierdzić w  punkcie Narodowego Funduszu Zdrowia,     właściwym dla naszego miejsca zamieszkania (w Bielsku-Białej na ul. Karpackiej 24).

3. Z potwierdzonym już wnioskiem, wystarczy zgłosić się do naszego zakładu na ul. Ks. Stojałowskiego 9 w Bielsku-Białej. Na miejscu wykonamy obrys stopy oraz pobierzemy niezbędne      pomiary. Wszystkie szczegóły odnośnie ceny, fasonu, koloru skóry, uzgodnią  Państwo      podczas tej jednej, krótkiej wizyty. Serdecznie zapraszamy …


Przykłady naszych realizacji:
obuwie ortopedyczne szewc bielsko d1d2d3
d4d5d6

 

Wykonujemy:

– obuwie na stopy z płaskostopiem podłużnym i poprzecznym
– obuwie na stopy płasko-koślawe
– obuwie na stopy szpotawe
– obuwie korygujące kolana koślawe u dzieci
– obuwie na stopy przywiedzione
– i inne …

 

obuwie ortopedyczne szewc bielsko 9